شهر پترا در کشور اردن

میراث جهانی یونسکو «شهر ارواح» شده است

میراث جهانی یونسکو «شهر ارواح» شده است – با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، شهر تاریخی «پترا» در «اردن» به مکانی متروکه تبدیل شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از فرانس ۲۴، با شیوع ویروس کرونا در سطح جهان، مقام‌های «اردن» همچون سایر کشورهای جهان قوانین قرنطینه را اجرا کردند و مرزهای این کشور را از هفدهم مارس بستند. گروهی از گردشگران خارجی آخرین افرادی بودند که در شانزدهم مارس از شهر تاریخی «پترا» بازدید کردند.

قدمت «پترا» که در سال ۱۹۸۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت، دست کم به سال ۲۰۰ پیش از میلاد بازمی‌گردد. این مکان با گذشت زمان به یکی از اصلی‌ترین نقاط گردشگری «اردن» تبدیل شد.

خزانه‌داری «پترا» یکی از مشهورترین نقاط این مکان تاریخی است که در سال ۱۹۸۹ به عنوان لوکیشن فیلم سینمایی «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» ساخته «استیون اسپیلبرگ» مورد استفاده قرار گرفت.

اما حالا «پترا» به یک مکان متروکه تبدیل شده است. حدود ۲۰۰ راهنمای تور به همراه ۱۵۰۰ مالک اسب شغل‌های‌شان را از دست داده‌اند.

زندگی ۸۰ درصد از مردم منطقه «پترا» به طور مستقیم و غیر مستقیم به صنعت گردشگری منطقه وابسته است.

سال گذشته ۱.۱۳ میلیون نفر از شهر تاریخی «پترا» بازدید کردند و حالا گردانندگان تورهای گردشگری از بازنگشتن گروهی از گردشگران بخصوص گردشگران سالمند به این منطقه نگران هستند.

«اردن» هرساله میزبان حدود پنج میلیون گردشگر است و حوزه گردشگری حدود ۱۴ درصد از تولیدات ناخالص داخلی و ۱۰۰ هزار شغل این کشور را دربرمی‌گیرد.

«اردن» با وجود حدود ۱۰ میلیون جمعیت، ۸۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۹ مورد مرگ در اثر ابتلا به این ویروس را به ثبت رسانده است./KahgelArisa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!