بازگشایی موزه لوور

شمارش معکوس برای بازگشایی موزه لوور

شمارش معکوس برای بازگشایی موزه لوور– موزه لوور فرانسه پس از حدود چهار ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس «کووید-۱۹» برای بازگشایی آماده می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، با وجود لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و احتمال حضور نداشتن بسیاری از گردشگران خارجی در فرانسه در چند ماه پیش‌رو، به نظر می‌رسد حتی لوور پساقرنطینه نیز بسیار خلوت و بی ‌سر و صداتر از حالت معمول باشد.

از  مدتی پیش، ششم جولای (۱۶ تیر ماه) به عنوان تاریخ بازگشایی موزه مشهور «لوور» فرانسه اعلام شده بود.

این هفته، کارگران آخرین تمهیدات لازم برای بازگشایی موزه‌ای که مدیرانش از آن به عنوان پربازدیدترین موزه جهان یاد می‌کنند را انجام خواهند داد.

قرار است جایگاه‌های ژل‌های ضدعفونی‌کننده دست در قسمت‎های مختلف موزه قرار داده شود، همچنین سیستم رزرو بلیت برای زمان‌بندی حضور بازدیدکنندگان در مجموعه در نظر گرفته می‌شود و نشانه‌هایی برای یادآوری رعایت فاصله‌ی یک متری و استفاده از ماسک نیز قرار داده خواهد شد.

مسوولان موزه «لوور» معتقدند شمار اولیه بازدیدکنندگان از این موزه فقط یک پنجم آمار بازدیدکنندگان در شرایط پیش از شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

پیش از وقوع بحران کرونا، در هر ماه حدود یک میلیون نفر در فصل تابستان از موزه «لوور» بازدید می‌کردند که سه چهارم این آمار را گردشگران خارجی تشکیل ‌می‌دادند.

به گفته مدیر موزه «لوور»، قرنطینه ناشی از ویروس کرونا خسارت ۴۰ میلیون یورویی را برای این موزه به دنبال داشته است. با این حال مدیر این موزه معتقد است حتی اگر رسیدن به شرایط عادی دو تا سه سال طول بکشد، «لوور» می‎تواند این بحران را پشت سر بگذارد./kahgelArissa

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!